Czekoladowa Makieta Kolejowa - 13 lutego-9 marca 2017 r.

Podczas tegorocznych ferii zimowych Stacja Muzeum, wraz z E. Wedel, przygotowała dla zwiedzających wyjątkowo słodką atrakcję. Jest nią Czekoladowa Makieta Kolejowa, wykonana przez jednego z najlepszych polskich cukierników, Maestra Czekolady E. Wedel - Janusza Profusa.

 

Makieta została zbudowana z ok. 500 kg czekolady i zajmuje powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Łączna długość torów to ok. 30 metrów. Na makiecie są odwzorowane góry porośnięte lasem, tunel kolejowy, dworzec, parowozownia z warsztatem, przejazd kolejowy, zwrotnice i samochody. Najważniejszym elementem makiety jest jeżdżąca kolejka, składająca się z parowozu BR 80 oraz wagonów towarowych, cysterny, węglarki i platformy. Wszystkie elementy wykonane są z dużą precyzją i dbałością o detale.

 

Oprócz samej makiety będzie można również zobaczyć 4 czekoladowe rzeźby: psa Irysa, sokoła, sukienkę Azteków i złote rybki.

 

Z okazji Walentynek w dniach 13 i 14 lutego na zwiedzających będzie czekał czekoladowy poczęstunek w kasie biletowej, konkurs fotograficzny z nagrodami, a także specjalnie przygotowana fotobudka, w której całkowicie bezpłatnie będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia.

 

Wstęp na makietę w ramach biletu wstępu do Stacji Muzeum (bez dodatkowych kosztów).

W poniedziałki 13, 20 i 27 lutego oraz 6 marca wstęp jest BEZPŁATNY.

We wtorek 14 lutego (Walentynki) DRUGI BILET GRATIS.

 

Cennik biletów wstępu do Stacji Muzeum w pozostałe dni:
Normalny – 12 zł
Ulgowy – 6 zł
Rodzinny (2 osoby dorosłe + max. 3 dzieci) – 35 zł
Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie

Fot. Marcin Brzomiński


Do pobrania: